Intervistat
Shtypi
vizitort

Rrok L „Ermelinde o bije e malesise kreshnike , ty do ta kishin zili cdo kush edhe trotuaret e Parisit , Romes ,Vjenes e Uashingtonit se berlini aty te ka ,ty ZOTI te dha bukurine e bjeshkeve hijeshine e maleve ,aromen e luleve e zanin e Zanave te bjeshkeve tona e une si malesor mburrem me ty o bukuroshja e kanarina jone.“

Mario G
sa e mire keke moj mike
un u knaqa ty tuj t'pa...
shume e amel simpatike
si bylbyl paske njat za!!

Tonin G „Je njé diamant qé nga do qé ta siedhish vetém rreze té bukura léshon“

Beum S
Pershendetje Ermelinda.Shqipetarett jane te bukura zonje,por ju qenkeni nje zane e vertet.A e dini qe jeni nje mrekulli e zotit mbi toke?Jetoje ne nje vend ku ka vajza bjonde te bukura,por me lejoni t'ju them se bukuria juaj ka shume fisnikeri,klas te larte e natyralytet.Jeni e papersriteshme Ermelinda.Shpresoje te jeni edhe nje zonje inteligjente!Qellimi i ketij mesazhi nuk eshte per t'ju joshur por thjesht kam mbetur i mahnitur nga bukuria juaj rrezellitese.Zoti te bekofte Ermelinda!Me shume respekt!
Rrok L.

: „O ZOT E BEKUAR ISHTE DITA E DJESHME KUR NE EKRAN MU CFAQ NJE VAJZE NJE KANGETARENJE NJERI SHUME I TALENTUAR E NJE TEPER KRESHNIKE , E LEXOVA AUTOBIOGRAFINE E SAJ U MADHENGJEVA U LODHA PER VUJTJET E SAKRIFICAT QE KISHTE BA KJO VAJZE E BUKUR . POR E PAME NE KEND VESHTRIMIN TIM SI PRIND E SI MALESOR U NDJEVA SHUME KRENARQE KJO VAJZE E BUKUR ME FUQINE E SHPIRTIT QE ZOTI E BANI KAQ TE TALENTUME UNE I HARROVA VUAJTJET E SAJE E SYTE MU MBUSHEN ME LOT NGA GEZIMI E THIRRA ME ZANIN E FUQISHEM TE BJESHKEVE RRON O RRON E NUK VDES SHQIPTARI.“Jak D „nje femere si ti te gjithe princate e botese e adhurojne jo me ne te varfrite  te uroje cdo te mide moje monika arkuri“

Hamdi L kënga juaj na bën që mos me u lodhë
dola në pushim dhe ndegjoj këngen tantee percuielli me shum kujdes
tu lumtë Emelinda.une i dua shum këngtart,dhe sportistat e veqanarisht ty. të pershendes

Murat B „JE YLL LINDA TE UROJ SHENDET“

Besim K
„hello dear i wish to you all the best take care and good look to you pretty girl“Besim Karaj hat Simpatike Sees Link ebenfalls kommentiert

Xhevdet S
„Nje bukuroshe qe di te kendoje e te na jape emocion....!“
„Nje bukuroshe qe di te vleresoi...!“

Endi C „fisnikeri,bukuri tipike shqipetare dhe zeri i bukur.te lumte.urime.“

Jak D „per zote ate dite kur te ka krijua zoti ty ka qene krejte i qete dhe nuk eshte marre me tjeter njeri ate dite  vetem me ty  dhe falenderoje zotine per bukurine qe te ka fale“

Lelcaj R „ashtu sic ke zemren e bardhe e zanin si kanarina e pamjen si fildishi i bardhe e ashtu qofte e gjithe jeta jote“

Luli B
„NJE KENGETARE E MIRE, NJE SHQTPIARE  E BUKUR , DHE NJE PATRIOTE   E FLAKTE   nuk eshte pak...................“Edi Sh
tashi e gjeta albumin tan mrekudhi fare vertet komplimente me zemer per zoten vertet u kenaqa per suksesin tan edhe nje her komplimente

Toni G
pershendetje ermelinda kam degjur me kujdes disa keng te tuajat je nje kengteare e mrekullushme urime lart e me lart zeri juajAleks F „shum kenge fantastike dhe ti je e mrekullushme  shum suksese ..................“

Ndoc V Pershendetje, un jam nje fans i juaji .Te pergezoj per kenget tuaja dhe per menyren e te interpretuarit ne skene je perfekte. urime dhe te deshiroj nje karrier sa me te pasur...

Baci B Pershendetje princesh Linda...Te pafsha gjithmon mire e me mire, gjithashtu te uroj suksese kudo ne jeten tuaj.....Shume te fala nga Baci.....

Oiero K Pershendetje....
Me fal se ndoshta po ju shqetesoj.... desha tu thoja te gjithe shqipetarve kudo qe ndodhen, se duhet te jemi krenar te kemi nje moter atdhetare si ty... vendlindja dhe Atdheu jone, per mua eshte nje gje shume shume shume e shtrenjte, dhe e mrekullueshme.... Te uroj gjitha te mirat... Respekte.....

Alvaro M Ermelinda je yll bote.. Skam par femer kaq te bukur sa ti... Komplimente

Gjergji T „Sharmi juaj na ben te shofim yjet ne mes te dites.“

Gjon F „Nje zonje me pamjen tuaj eshte nje krenari per femrat shqiptare ne pergjithesi pasi i perfaqeson denjesisht. Por akoma me shume vleresoj se perfaqesoni ne vecanti femren malesore qe mendoj se jane ne krye te radhes.“

Nimetula L „hmm po te ishte mona liza ajo do t kishte zili ermelinden per bukurien qe ka je e mrekullueshme“

Albiorna M Hi, pershendetje shoqja jeme ermelinda.. e shikova profilin tuaj .. dhe komplimente je e mrekullueshme yll fare .. zoti ju ruajte

Ndue M
Ju pershendes Emerlinda!Ju pershendes dhe ju pergezoj njekohesisht. Pervec se nje grua e bukur dhe e rralle, keni edhe nje talent te perkryer te nje artiste je te persosur. Ju shpreh mirnjohje te vecante per talentin tuaj. Sa per komplimente bukurie ska fjale. Jane te varfera fjalet!Me respekt nga Athina!Muhamet H
TA NDIHMOJM NJËRI TJETRIN, SE I HUAJI E NDIHMON TE VETIN - thot bija e Malësisë së Madhe Ermelinda Lajçaj, që me zërin e saj të ëmbël arrin tek zemrat dhe ndijenjat e publikut artdashës në mërgim
o patriote qofsh me jete se me kenaqe me kenget tuaja je fantastike.
bravo.Nezir F te uroj qe kurr mos te le zani aq i bukur dhe bukurine te paska dhurue i madhi zot dhe asgje ste paska mbet borgj te gjitha ti ka dhurue . lutju per dite per gjith ato te mira qe ti ka dhurue.

Tonon G Eri mirmrama ti je gjithmon e dashur dhe e kujdeshme patriote dhe vlera té cilat asht véshtir ti ket njé burr i fort dhe me za té mall e jo ma njé grué shum rrespekt e gjum t amél si kingji.

Leonida N „shume bukur ermelinda  prinderit e tu jane hajdet me te medhej te tokes se i kane vjedh zotiti engjullin ma te bukur
dhe kane kriju ty
te prsh shume kalofsh nje mbreme te bukur
Elez A
„me ba me e dit shqipetaret se sa vlera ka nje malesor votojne qind per qind .po nga ajo qe ata nuk dine ka shkua shqiperia per faqe te zeze. Urime kur ne shqiperi te behet nje djale i malesis madhe kryeminister ater shqiperia do behet si zvicera“Dien Gbravo urime cmimin per vokalin me te mir e mer patjeter po pse jo edhe vendin e par ta uroj“

Xhevdet S po,,,,,,mbush skenen ijep nur,,,,,,pershkon sallen me at zo te bukur sic je vet,,,,,,,yll

Tonin G
Eri psh nuk mun té rri pa e pérshkru pak at dit né top fest noshta baj gabim por dua kur u fute né sken u derrdhe me njé tup legjendar si ortek bore e more skenén pérpara sa thash se ty nuk té zé e podjumi po shemet e s té man dot, me ty errdhi njé jehon si prej bjeshe me njé za prej zanav prej ka ti ven njé muzik e pa nigjume e cila po t jer tu nrru jet me sy té myllun edhe i her i hap e do vdes tuj qesh kjosh gjithmon e malle dhe kreshnike e jona DRMELINDA don s don ti suksese né familje e ne karrierén tane té pa fun

Ali R
mrekullija qe vrehet tek ti era, vertetet eshte per tz admiruar kengen dhe tekstin bashk me interpretimin e juaj shum natyral ,suksese e bukura mike.

Tahir M
„Leje qe je kengetare e famshme, por je e bukur me nje bukuri te rralle.paqe jete te gjate

Kristian N
Era je kaq e mir si femer si atdhetare si kengetare me pak fjale ne gjitha aspektet sa te uroj gjith te mirat e kesaj dynjaje se keshtu njeri smujta me pa suksese ne karrire don zoti ne shkallen me te larte te mundshme se na nderove krahinen je e papame.

Ali R
„nje artiste e bukur dhe e krijuar gjithemon eshte e rrrethuar me artist dhe miqe  qe e bejn edhe me madheshtore se sa eshte e kjo eshte ERMELINDA, te rralla jone femra te tilla qe miqet dhe rrethet flasin dhe e rrethojn keshtu ju lumt e dashur mike vetem e till te jeni ne jet gjithher sukese se dhe realitetet flasin dhe rradhiten njera pastjetre

Romeo B
„JE SHUM E VECANTE...MUA ME PELQEN LINJA QE KE ZGJEDHUR.NJE ZE I PA PERPUNUAR..PAK SI LUIZA MINETI.VAZHDO SE DO TE KESH SUKSESE

Lika B
„O zote sa kenge te bukura , Ermelinda ke ze shume te bukur ,respekt ..!!“

P Ramadan.
„Aktore  e vertet dhe kengetare shume emire....“

S Rashiti
Pershendetje Ermelinda,qenke shum kengetare e bukur, por spot mungojka as bukurija,e kompletume me gjitha te mirat,te uroj edhe ne te ardhmen shum suksese.